Hrachova polévka chod 8.

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/radiovalaska.cz/www/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /var/www/radiovalaska.cz/www/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/radiovalaska.cz/www/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/radiovalaska.cz/www/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/radiovalaska.cz/www/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/radiovalaska.cz/www/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/radiovalaska.cz/www/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
Hrachova polevka 08 hrasek foto web.JPG
Po dlouhé době jsme opět navařili "Hrachovu polévku", ve které se Zdeněk "Hrášek" Hrachový pochválil jak pokračují oslavy krásných třiceti let kapely Fleret. Řeč byla také o chystané knížce plné vzpomínek, o tom jak se stal dědečkem a ... nejlepší bude si rozhovor poslechnout.

S Hráškem si tradičně povídal Vašek Řepa

Jarmila Šuláková už s Fleretem nejezdí, sleduješ jak se má?
Od minulého natáčení "Hrachovy polévky" jsi změnil bydliště je to tak?
Kdy knížka vyjde?
Bude červencový koncert veselý nebo chystáte kýble na slzy?
Fleret i po odchodu Jarmily šlape, jaký je vývoj v kapele?
Co chystáte nového v propagaci Fleretu?
A co třeba zřídit muzeum Fleretu?
Máš ještě po 30 letech dost inspirace?
Co tě v uplynulém období nejvíc naštvalo?
A co tě za uplynulé období nejvíc potěšilo?

8. chod "Hrachovy polévky" jsme vařili 17. května 2013

VALAŠSKÁ ČESNEČKA PODLE HRÁŠKA

INGREDIENCE:

ČESNEK DOMÁCÍ, VEJCE DOMÁCÍ, KOUSEK TUKU, KRAJÍČEK CHLEBA, SŮL, PEPŘ, MAJORÁNKA

POSTUP:

VEZMEME PRÁZDNÝ ČISTÝ TALÍŘ, POKUD NEBUDE ČISTÝ, BUDE POLÉVKA OKATĚJŠÍ – MASTNĚJŠÍ. DO NĚJ UTŘEME NEBO JAKKOLIV JINAK ROZMAČKÁME ČESNEK, MNOŽSTVÍ OD JEDNOHO DO TŘÍ STROUŽKŮ, TO PODLE TOHO, JAK JE POTENCIONÁLNÍ STRÁVNÍK NA TOM V BOJI S UPÍRY ČI ŽALUDKEM. K ČESNEKU PŘIDÁME JEDNO VEJCE (SYROVÉ). DÁLE OBSAH TALÍŘE ZASYPEME BOHATĚ MAJORÁNKOU, OPEPŘÍME A OSOLÍME.
MEZITÍM JSME SI OSMAHLI NA KOUSKU TUKU KRAJÍČEK CHLEBA, ZDE JE VÝHODA, ŽE TO MŮŽE BÝT CHLEBA JIŽ HODNĚ TVRDÝ. TEN SE DÁ VŽDYCKY NĚKDE SEHNAT, TŘEBA POD STOLEM V ZÁVODCE.
POSLEDNÍ FÁZE PŘÍPRAVY POLÉVKY SE SKLÁDÁ Z TZV. LUHOVÁNÍ ČESNEKU DO VODY.
AŽ Z VODY VZNIKNE ČESNEKOVÁ POLÉVKA.
V PRAXI JE TO MNOHEM JEDNODUŠŠÍ. VAŘÍCÍ VODOU Z VARNÉ KONVICE ZALEJEME OBSAH TALÍŘKU A VYDLIČKOU ROZŠLEHÁME VAJÍČKO. PŘIDÁME OSMAHLÝ CHLÉB A KDO JE BOHATŠÍ, MŮŽE I ČERSTVOU PAŽITKU…

Dobrou chuť!

 Hrachova polevka 08 hrasek foto pod pergolou.JPG

zadverice-2013 web.jpg

fleret_logo_baner_156_54.JPG