osobnosti

warning: Creating default object from empty value in /var/www/radiovalaska.cz/www/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Profily osobností naší historie i současnosti připravuje Jakub Kratochvíl. Klobučan, nar.1978, publicista a autor, mimo jiné absolvent VOŠ publicistiky v Praze, nyní velvyslanec Valašska na Hané.

Zpovědník výsadkáře Josefa Valčíka se narodil 25.11.1910

frantisek borak.jpg
Jakub Kratochvíl se v dalším profilu věnuje zajímavé osobnosti, katolickému knězi Františku Borákovi. Možná byl člověkem nenápadným, zato učeným a nescházela mu ani odvaha.

Osobnosti J.K. - František Kupka

Dívka s patentkou.jpg
Jakub Kratochvíl Vám tentokrát přiblíží Malíře jiných světů. Jako spousta jiných umělců i on měl svůj vlastní svět, a právě do něj Vás zve další pokračování této rubriky.

Osobnosti J.K. - Gregor Johann Mendel

Gregor Johann Mendel.jpg
Další osobností, kterou Vám přibližuje svým profilem Jakub Kratochvíl je "Génius v kutně" - Gregor Johann Mendel.

Osobnosti J.K. - Jakub Jan Ryba

Jakub Jan Ryba.jpg
Jakub Jan Ryba byl obdařen hudebním a skladatelským talentem a měl dobře nakročeno mezi elitu. Otec a okolnosti tomu chtěly jinak. Tak se z něj stal téměř zapomenutý kantor v Rožmitálu.

Osobnosti J.K. - Slavnější než Kristus!?

Slavnejsi nez Kristus5.jpg
„Yoko i já jsme umělci. Mír je naše umění… Máme určitou šanci, že ovlivníme jiné mladé lidi. A to oni budou zítra vládnout světu,“ řekl v roce 1969 John Lennon. Byl zakladatelem skupiny Beatles a budoval svůj kult již za svého života.

Osobnosti J.K. - Tulákův pozoruhodný příběh

Tulakuv pozoruhodny pribeh1.jpg
O Charlesi Chaplinovi se traduje nepotvrzená historka, že při konkurzu na vlastního dvojníka skončil třetí. Jeho jméno je přitom synonymem špičkové komiky, ale i dojemného dramatu.

osobnosti J.K. - Bojující první dáma

Alice Masaryková.jpg
Po smrti své matky převzala její roli a přivedla ji k dokonalosti. Přesto zůstala ve stínu svého slavného otce i nešťastného bratra. Obětavá první dáma Československa se jmenovala Alice Masaryková.

Gladiátor versus Řím

Gladiator versus Rim1 nahled.jpg
Gladiátor Spartakus nebyl prvním člověkem, který se postavil římskému impériu. Jeho bojová strategie a představy o budoucnosti osvobozených otroků z něj však udělaly legendu.

Ivan Záhadný

Blatny2.jpg
Ivan Blatný. Člověk, jenž zmizel ve Velké Británií a česká kulturní veřejnost na něj musela zapomenout. Emigrant a obyvatel britských blázinců, zavržený nepřáteli i přáteli.

Jenže divoké mám koně…

Vladimír Vysockij.jpg
„Byl to geniální člověk,“ „Zpíval o tom, co jsme všichni prožívali,“ nebo „Vysockij, to jsme prostě my.“ Toto uslyšíte z úst mnoha Rusů, kteří se na moskevském Vagaňkovském hřbitově scházejí u hrobu herce, zpěváka a básníka Vladimíra Semjonoviče Vysockého.
Syndikovat obsah