Představujeme: MEDOVINY.CZ

medoviny_cz vše o medovině.jpg
Medovina je tradičním nápojem na našem území. Chlazená medovina je výborným aperitivem, ohřívaná medovina příjemně rozehřeje, míchaná medovina s dalšími nápoji dodává aroma a samotná pak má i blahodárné účinky na zdraví.

 

 

Představujeme vám specialistu na medovinu a vše co k ní patří:

medoviny_cz.jpg

 

Trocha historie o medovině

Medovina je patrně jedním z nejstarších alkoholických nápojů. Zprávy o zkvašeném medovém nápoji pocházejí již od starých Řeků, Egypťanů a dob říše Římské. Zejména je pak spojována s keltskými, germánskými a vikingskými kmeny, které hojně využívaly vlastnosti kvašení cukru obsaženého v medu k výrobě alkoholického nápoje „Metheglinu“. Na výsluní popularity je pak medovina v době středověku, než je vytlačena pivem, vínem a destilovanými alkoholickými nápoji.

Jak se medovina vyrábí?

Medovina je alkoholický nápoj ze zkvašeného roztoku včelího medu s kvalitní vodou upraveného nebo neupraveného výtažkem z chmelu, koření, bylin nebo ovocnou šťávou. Zakvašený vinnými kvasinkami kvasí při 20°C a zraje při nízké teplotě. Čirá medovina se stáčí jako víno.

Nevařená medovina se získává smícháním panenského medu s vodou za chladu nebo za mírného zahřívání. Tento způsob vyžaduje vysoce kvalitní druhy medů, které mají lahodnou vůni a chuť, jež by se zahříváním roztoku odstranila.

Vařená medovina se vyrábí vařením medu s vodou. Po dobu vaření se odstraňuje pěna spolu s nečistotami. Vaření trvá tak dlouho, až se pěna přestane tvořit.

Ovocná medovina vařená i nevařená se vyrábí tak, že se část vody nahradí ovocnou šťávou. Ovocné medoviny snadněji kvasí a lépe se čiří.

medoviny_banner_156_51.jpg

Jaké mohou být druhy medoviny?
Medovina Dolská
Tradiční nápoj ze včelího medu, vybrané kultury kvasinek, speciálního koření a dalších přírodních přísad. Obsahuje 18% alkoholu. Podává se chlazená jako aperitiv nebo digestiv, případně s ledem a citrónem nebo jako součást kokteilů.
Výroba a zrání Dolské medoviny jsou pod stálou kontrolou zkušební laboratoře. Padesátiletá zkušenost zaručuje standardní vysokou kvalitu výrobků.
Dolská medovina se vyrábí s příchutí hořkou, skořicovou a mandlovou.
medoviny_cz.jpg
 
Medovina Svil
Medovina Z Podhradí je přírodní produkt vzniklý kvašením vybraných medů českého původu. Kvasný proces je veden studenou cestou, což zaručuje zachování zdraví prospěšných látek obsažených v medu. Blahodárné účinky medoviny zvyšuje i 19 druhů bylin a koření, které společně vytvářejí harmonickou chuť medoviny Z Podhradí.
Medovina bylinná je čistý přírodní produkt vzniklý kvašením vybraných medů. Kvas je dochucen 19-ti druhy bylin chuťově sladěných. Příznivě působí na nespavost, posiluje imunitní systém, čistí trávicí systém, léčí při nachlazení.
Medovina karamelová z 1/3 je základ medovina bylinná, karamelová chuť je dodána aromatem.
Medovina mandlová z 1/3 je základ medovina bylinná, mandlová chuť je dodána aromatem.
- Medovina přírodní
- Medovina višňová
- Medovina skořicová
- Medovina lískooříšková
- Medovina hořká
medoviny_cz.jpg
 
Medovina Halada
Lahodný nápoj založený na pečlivé výrobě z nejkvalitnějšího výběrového křivoklátského medu, prokvašený prvotřídní kvasnou kulturou. Při výrobě byl použit starý recept, který byl aplikován do nejmodernější technologie. Medovina připravovaná studenou cestou neztrácí vzácné a cenné látky prvotřídního medu, které blahodárně působí na lidský organismus.
- Medovina ZLATÁ - lahodný nápoj zlatavé barvy, čisté medové chuti, který Vám připomene chvíle vánoc i v červenci.
- Medovina MANDLOVÁ - sladká vyvážená chuť po mandlích spolu s chutí medu tvoří nezapomenutelný zážitek nejen pro ženy.
- Medovina OŘECHOVÁ - jemná vyrovnaná chuť po vlašských ořechách příjemně překvapí každého konzumenta, hlavně muže.
- Medovina BYLINNÁ - s přídavkem několika druhů bylin podle starého receptu, je unikátem mezi medovinami.
- Medovina KLÁŠTERNÍ - každý klášter měl nějaké tajemství. Tajemstvím naší medoviny je nejkvalitnější med a jemné aroma bylin.
- Medovina KŘIVOKLÁTSKÁ - medovina, která v létě chutná a v zimě zahřeje. Složena tak, aby její aroma bylo nejpřitažlivější při teplotě 50°C.
- Medovina ARCHIVNÍ - pokud chcete mít ve svém archivu něco speciálního. Výroba jen v omezených množstvích. S přídavkem vinného destilátu.
- Medovina SVÁTEČNÍ - medovina, vyrobena z tmavého křivoklátského medu, který dodává této medovině lahodnou medovou chuť.
- Medovina PŘÍRODNÍ - medovina lahodného typu aneb včely to tak chtěly.
medoviny_cz.jpg
 
Medovina Krkonošská
Krkonošská medovina je vyráběna výhradně z prvotřídního českého medu a vody z horských pramenů v okolí Janských Lázní. Nejsou používány žádné konzervační prostředky. Vyšší obsah alkoholu (18%) medovinu dostatečně stabilizuje, což zaručuje její neomezenou trvanlivost. Krkonošská medovina je záměrně méně sladká ve srovnání s většinou jiných medovin na našem trhu. Má charakter aperitivu a mnohé hotely, restaurace a vinárny v Krkonoších i jinde ji tak používají.
Vyrábí se ve třech chuťových variantách: klasik s přírodní bylinnou chutí, višňová pro milovníky ovocných chutí a všeobecně oblíbená mandlová.
medoviny_cz.jpg
 
Medovina Valašská
Medovina je vyráběna z medu zejména vlastní výroby. Proces výroby probíhá přírodní tzv. „studenou cestou“, což znamená, že se medovina nevaří. Díky tomuto přirozenému procesu kvašení si medovina uchovává veškeré zdraví prospěšné látky obsažené jak v medu, tak i v bylinách, jsou-li součástí medoviny. Alkohol (14 %) se tvoří samovolně při kvasném procesu z medu a tudíž není nutné přidávat jakýkoliv rafinovaný cukr či finální produkt dolihovávat. Vysoká kvalita medoviny je dána nejen pomalým kvasným procesem (trvajícím týdny), ale také následným několika měsíčním uložením. Medovina je vyráběna:
- bylinná
- oříšková
- mandlová
- přírodní
- karamelová
- višňová
- hořká
- skořicová
medoviny_cz.jpg
 
Medovina Hřebečská
Medovina je čistě přírodní produkt vzniklý kvašením medu za účasti čisté kultury vinných kvasinek. Její vzácné chuti je dosaženo směsí bylin a koření podle starých receptur a zkušeností. Příjemně působí na zažívací ústrojí a přispívá ke zklidnění a navození dobré pohody. Složení - med, voda, koření, byliny, karamel, reg.kys, kyselina citrónová. Podrobné receptury jsou pochopitelně tajné, ale snahou bylo namíchání koření a bylinek nejen podle chuti, ale i podle blahodárného působení na lidský organizmus. Upravují trávení, zklidňují spánek-chmel a meduňka.
- Staročeská - je ochucena 17ti druhy koření a bylin. Mimo jiné obsahuje meduňku, hřebíček, pom. kůru atd.
- Knížecí - je ochucena 12ti druhy koření a bylin. Mimo jiné obsahuje chmel, zázvor.
- Klášterní - je ochucena 9ti druhy koření a bylin. Mimo jiné obsahuje puškvorec, meduňku atd.
- Bylinná hořká - je ochucena 21 druhy bylin a koření. Mimo jiné pelyněk a hořec na podporu trávení.
- Skořicová - převažuje chuť skořice a také obsahuje 17 druhů koření a bylin.
- Mandlová - také obsahuje koření a byliny, převažuje chuť mandlí.
- Ořechová - obsahuje byliny, koření a jsou v ní macerovány vlašské ořechy.
medoviny_cz.jpg
 
Medovina Elisa
Medovina Elisa je čistě přírodní produkt vyráběný rodinnou firmou již od roku 1973. Medovina se vyrábí netepelnou cestou přírodním kvašením z kvalitního českého medu. Při kvašení se přidává speciální směs bylin a koření, které nápoji dodávají příjemně nahořklou příchuť. Medovina se již dále nedolihuje, takže má stejný stupeň alkoholu jako přírodní vína – 11,5-12%. Medovina je vyráběna:
- ořechová
- mandlová
- sherry
- hořká
- skořicová
medoviny_cz.jpg
 
Medovina Benátecká
Medovina Benátecká je dle atestu České obchodní inspekce z roku 1998 v barvě zlatohnědé, s vysokou jiskrou s celkově velmi sladěnou vůní a chutí s výraznou, ale příjemnou "stařinkou". Přírodní medovina je jednou z mála medovin neobsahujících byliny a nijak jí nechybí. Medovina obsahuje 13% alkoholu. Medovina je vyráběna:
- ořechová
- hořká mandlová
- bylinná
- cherry
- naturální
- karamelová
- skořicová

Všechny druhy medoviny si můžete objednat na stránkách

medoviny_banner_156_51.jpg

Kontakty:

medoviny.cz - Praha
kontakt na výdej, ne prodejna.
Písnická 753
142 00 Praha 4
tel.: +420 603 899 977
medoviny.cz - Slavičín
Osvobození 34
763 21 Slavičín
tel.: +420 603 503 148

email: prodej(zavinac)medoviny.cz