Klobučanům posvítí na cestu nové lampy

valasske-klobouky-radnice-znak.jpg
Osmnáct valašskoklobouckých ulic bude od listopadu ve večerních hodinách přehlednějších a bezpečnějších. Staré sloupy s nedostatečnou svítivostí nahradí nové LED svítilny, které nejen že zajistí lepší osvětlení, ale také energetické úspory. Obměněno bude celkem 244 světel a 32 sloupů. Instalace v prvních lokalitách už začala, aktuálně se nově osvětluje ulice Cyrilometodějská. Poslední svítidla by měla být na svých místech do konce listopadu.

„Stávající veřejné osvětlení města nesplňovalo požadavky na hospodárnost a také technický stav zařízení už nebyl vyhovující, na mnohých sloupech se totiž promítala postupující koroze. Obnovená osvětlovací soustava bude energeticky méně náročná a především bude poskytovat dostatečné neutrální bílé světlo,“ popsala výměnu starostka Eliška Olšáková.

Nová světla budou instalována na ulicích Brumovská, Záhumení, Čs. armády, Kramolišova, Cyrilometodějská, U Náhonu, Mlýnská, Soukenická, Příčná, Kopec, Sušilova, Dlouhá, Partyzánská, Hřbitovní, Školní, Krátká, na Masarykově náměstí a v okolí podnikatelského centra. Po dobu výměny nebude v daných úsecích funkční městský rozhlas, veřejné osvětlení zůstane v rámci technických možností zachováno.

Projekt úsporného veřejného osvětlení si vyžádá celkové náklady 3,28 milionu korun. Město na tuto investiční akci získalo dotaci ve výši 1,8 milionu z programu EFEKT 2016 vyhlašovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Ing. Lenka Zvonková, tisková mluvčí