Univerzita třetího věku vstoupila do dalšího akademického roku

univerzita 3 veku vk 2016.jpg
Prvními studijními bloky otevřela valašskokloboucká městská knihovna druhý akademický rok Virtuální Univerzity třetího věku. Jednatřicet studentů oborů Potraviny a spotřebitel a Genealogie se v průběhu zimního semestru setká na šesti virtuálních přednáškách, které pro ně připravuje Provozně-ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze.

„Studentům přejeme, aby při výuce Virtuální Univerzity třetího věku našli nejen radost z nového poznání, ale také nové přátele. Tím, že hledají příležitosti k osobnímu rozvoji, mohou být vzorem pro ostatní seniory – a nejen pro ně,“ uvedla starostka Eliška Olšáková při slavnostním zahájení výuky oboru Genealogie – hledáme své předky. O tuto specializaci projevilo zájem 24 účastníků.

Studentstvo zájmového vysokoškolského vzdělávání přitom tvoří z převážné části ženy. „Mužů se na univerzitu přihlásilo šest a tři z nich doprovázejí také jejich manželky. Za studiem se k nám sjíždějí i zájemci z okolních obcí, například z Tichova, Horní Lidče, Lidečka, Poteče, Lipiny nebo Smoliny. Nejstaršímu účastníkovi je 81 let,“ pověděla Jana Dorňáková, knihovnice a tutorka virtuálního vzdělávání.

Ing. Lenka Zvonková, tisková mluvčí