Valašské Klobouky mají aplikaci pro turisty

valasske-klobouky-radnice-znak.jpg
Město Valašské Klobouky pokračuje v nastaveném trendu modernizace komunikačních prostředků a po nové webové prezentaci navazuje spuštěním aplikace mobilního průvodce. Turisté a návštěvníci díky ní na svých chytrých telefonech s operačním systémem Android a iPhone naleznou zajímavosti o pamětihodnostech i službách. Ruku v ruce proběhlo i jednotné označení budov v městské památkové zóně či osazení panelů s panoramaty na rozhlednu na Královci. Aplikace je ke stažení zdarma.

„Město Valašské Klobouky se snaží atraktivní formou podpořit turistický ruch, a proto návštěvníkům připravilo aplikaci s bohatým informačním servisem. Současně byly také vybrané památky městské památkové zóny opatřeny tabulkami se základním představením, které ještě do budoucna začnou komunikovat s aplikací prostřednictvím QR kódů. Věříme, že se tak návštěva našeho města stane příjemným dobrodružstvím,“ pověděl místostarosta Martin Janík. „Postupně bychom chtěli k jednotlivým objektům přidat také audiozáznam, který by si mohli lidé na mobilu přehrát,“ poznamenal.

Průvodcovská aplikace obsahuje důležité historické údaje o památkách a prostřednictvím galerií nabízí i prohlídku jejich interiérů. „Turisté si tak budou moci i mimo otevírací dobu prohlédnout zajímavé architektonické detaily uvnitř budov, ale také dochovaná dobová vybavení či předměty. U některých památek jsou zachyceny prostory, které běžným návštěvníkům zůstávají uzavřeny,“ nalákal k prohlídkám Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Aby měli uživatelé dokonalý informační komfort, dozvědí se prostřednictvím průvodce také o zdejších restauračních nebo ubytovacích zařízeních, sportovištích, přírodních památkách a podobně. Mobilní průvodce je ke stažení zdarma v klasických obchodech s aplikacemi, například prostřednictvím Google Play.

Další turistickou novinku ocení návštěvníci rozhledny na Královci. Vyhlídka byla opatřena panely s ručně kreslenými panoramaty výhledů do okolních pohoří, a to včetně označení významných vrcholů a jejich nadmořské výšky. Kresby připravil architekt Petr Šimeček, klobucký rodák.

Ing. Lenka Zvonková, tisková mluvčí