Šance pro mladé spisovatele

valasske_mezirici_mesto_znak.jpg
Valašské Meziříčí vyhlásilo už 18. ročník Literární soutěže Miroslava Kabely. Uzávěrka soutěže je 15. listopadu 2016. Na tři nejlepší autory bude čekat finanční odměna.

„Pro literárně nadané studenty a občany je to velice dobrá příležitost k seberealizaci. Na vítěze ve třech kategoriích bude čekat zajímavá finanční odměna a drobné dárky,“ sdělila místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO) a dodala, že o vítězích bude rozhodovat odborná porota s bohatými literárními zkušenostmi.

V kategorii 16 až 20 let může každý účastník soutěže zaslat text v jednom exempláři o rozsahu jedné strany na téma: 1. Kdo hledá přátele bez chyby, zůstane bez přítele, 2. Příběh s kriminální zápletkou nebo 3. Můj příběh.

V kategorii 13 až 15 let město vyhlásilo také tři témata, a to 1. Až budu velká/ý, bude ze mě…2. Pohádka na dobrou noc a 3. Nejlepší prázdniny.

Společné téma pro obě kategorie je Knihovna snů.

Odměněni budou tři nejlepší v každé kategorii. Za nejlepší práci ve starší kategorii získá její autor 2 222 korun, za druhou nejlepší práci bude udělena částka 1 111 korun a třetí dílo bude oceněno částkou 555 korun. Autor vítězné práce v mladší kategorii si odnese finanční částku 999 korun, druhé místo je oceněno 666 korunami a třetí místo 333 korunami.

Vyhlášení výsledků proběhne v prosinci v čítárně Městské knihovny Valašské Meziříčí.

Zpracovala: Ing. Renata Votrubová, tisková mluvčí