Ve filmu DĚDA se vedle Bolka Polívky objeví i 350 Valachů

film DĚDA 1.jpg
Krásy valašské krajiny a zdejších tradic a obyčejů i humorný příběh, ve kterém děda zabaví svým vnukům z Prahy mobily a tablety a nabídne jim celou řadu nových dobrodružství. Bolek Polívka v roli svého dvojníka, kterému se celá valašská dědina směje kvůli podobnosti se známým hercem.

To vše nabízí film DĚDA, který se chystá do kin. „Kromě Bolka Polívky, Davida Suchařípy, Petra Čtvrtníčka nebo Petry Hřebíčkové či Kristýny Frejové se ve filmu objeví celá řada amatérských herců. A v historických scénách, které se prolínají se současností pak více než tři sta padesát komparsistů a herců z Valašska,“ popisuje Marta Santovjáková - Gerlíková, která je společně s režisérem Mejlou Baslem spoluautorkou scénáře a film DĚDA produkuje. „V hlavní roli se pak představí zpěvák a malíř František Segrado. Známý například spoluprací s textařem Michalem Horáčkem a skladatelem Petrem Hapkou,” dodává Santovjáková - Gerlíková.

Práce na filmu trvala více než dva roky. Do kin bude snímek uveden 6. července 2016.

O distribuci se postará firma A-Company Czech, která stojí například za českými snímky Domácí péče, nebo Magický hlas rebelky.

Lukáš Španihel, promotion manager